<< Go Back

Chicken Run!
Date: Sep. 3, 2016
Results by Everal Race Management
Contact for Race Timing

Other distances in this race:
Chicken Run!
12k
Age Group Results
September 03, 2016

Results Provided by Everal Race Management

Male Overall Winners
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Paul Florczak Ann Arbor MI 164 22 3 51:32 6:58/M
Female Overall Winners
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Natalie MacKenzie Ann Arbor MI 180 35 1 46:04 6:14/M
Male Masters Winners
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Michael O'Donohue Plymouth MI 199 43 4 51:46 7:00/M
Female Masters Winners
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Danie Matusik Chelsea MI 166 44 8 54:42 7:24/M
Male 15 to 19
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Chris Carter Ann Arbor MI 237 16 12 57:29 7:46/M
Female 15 to 19
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Rachel Perrydore Saline MI 109 16 9 54:47 7:24/M
2 Bernadette Turchi Hartland MI 167 17 29 1:09:31 9:24/M
Male 20 to 29
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Erik Ljungman Ypsilanti MI 67 23 5 53:22 7:13/M
2 Robert Allen Livonia MI 144 25 15 59:41 8:04/M
3 Gabe Clair Ypsilanti MI 13 27 16 59:49 8:05/M
4 Mark Mantell Ann Arbor MI 123 23 21 1:04:51 8:46/M
Female 20 to 29
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Katharine Brieger Ann Arbor MI 168 27 7 54:33 7:22/M
2 Brooke Prieskorn Ann Arbor MI 66 22 10 55:27 7:30/M
3 Tejaswi Velayudhan Ann Arbor MI 12 27 34 1:16:25 10:20/M
Male 30 to 39
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Larry Goeckner Ypsilanti MI 119 35 6 53:41 7:15/M
2 Brady Smith Chicago IL 220 32 11 56:39 7:39/M
3 Luke Vermeulen Ypsilanti MI 90 34 19 1:03:05 8:31/M
Female 30 to 39
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Erin Webster Dearborn MI 176 30 2 46:58 6:21/M
2 Gena Ochal Columbia SC 62 36 17 1:00:08 8:08/M
3 Pamela McDonald Howell MI 163 36 18 1:00:30 8:11/M
4 Colleen Dell Swartz Creek MI 51 34 27 1:08:31 9:16/M
5 Liz Bloomfield Northville MI 86 32 30 1:10:31 9:32/M
Male 40 to 49
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Don Rose Byron MI 491 47 14 58:45 7:56/M
2 Jerry Brown Franklin MI 36 48 33 1:16:09 10:17/M
3 J.j. Lee Ann Arbor MI 30 44 35 1:19:50 10:47/M
Female 40 to 49
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Denise Dashner Temperance MI 239 46 26 1:08:27 9:15/M
2 Elvira Stesikova Ypsilanti MI 85 47 37 1:21:18 10:59/M
Male 50 to 59
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 William Tishkoff Ann Arbor MI 186 55 13 58:03 7:51/M
2 Scot Pardo Pinckney MI 64 58 20 1:04:30 8:43/M
3 Gary Perrydore Saline MI 110 54 24 1:07:40 9:09/M
4 Thomas Wash Ann Arbor MI 493 54 28 1:09:27 9:23/M
5 Jeff Morris Saline MI 6 51 32 1:13:58 10:00/M
6 Matt Turchi Hartland MI 236 57 36 1:21:15 10:59/M
7 Domingo Valadez Temperance MI 238 57 38 1:22:15 11:07/M
Female 50 to 59
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Kathleen Spillane Chelsea MI 175 59 23 1:07:25 9:07/M
2 Wanda Gunderson Whitmore Lake MI 240 57 25 1:08:02 9:12/M
3 Jeanine Jahant Ann Arbor MI 235 55 31 1:13:18 9:54/M
Male 60 to 69
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Tom Zeimet Ann Arbor MI 118 61 22 1:05:57 8:55/M
2 Gary McCleish Ann Arbor MI 181 65 39 1:32:14 12:28/M
Female 60 to 69
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Linda Baker Hudson MI 162 64 40 1:48:28 14:39/M