<< Go Back

44th Annual Huron Invite- Coed - Reserved & JV Reports
Date: Sep. 15, 2012
Results by Everal Race Management
Contact for Race Timing

44th Annual Huron Cross Country Invitational
September 15, 2012

--------------------------------------------------------------------------------
Results By Everal Race Management
--------------------------------------------------------------------------------

Overall Finish List - Girls
J.V. Reserved Coed

O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Grade

1 (< 5) 914 Will Swanson Washtenaw International High School 21:13.4 6:51/M 10
2 1 672 Erin Fitch Saline High School 22:28.3 7:15/M 12
3 2 667 Kate Denny Saline High School 22:51.5 7:22/M 11
4 3 705 Megan Scott Saline High School 23:10.9 7:28/M 10
5 4 665 Elizabeth Ausmus Saline High School 23:19.0 7:31/M 12
6 5 710 Natalie Wysocki Saline High School 23:38.2 7:37/M 12
7 6 691 Jenna Militello Saline High School 23:39.1 7:38/M 11
8 7 709 Devan Wetzel Saline High School 23:54.9 7:43/M 12
9 (> 7) 681 Lauren Hunter Saline High School 24:19.7 7:51/M 10
10 (> 7) 699 Laura Nye Saline High School 24:51.7 8:01/M 12
11 (> 7) 688 Tess McGuire Saline High School 24:56.4 8:03/M 9
12 (> 7) 673 Paige Fordice Saline High School 25:45.9 8:18/M 12
13 (> 7) 697 Kaitlyn Nobis Saline High School 25:46.4 8:19/M 9
14 (> 7) 704 Jamie Rudisill Saline High School 25:56.0 8:22/M 12
15 (> 7) 689 Joanna McKelvey Saline High School 26:18.6 8:29/M 12
16 (> 7) 696 Lauren Nichols Saline High School 26:42.3 8:37/M 12
17 (> 7) 679 Allison Horwood Saline High School 26:53.5 8:40/M 12
18 (> 7) 693 Darby Molloy Saline High School 27:57.4 9:01/M 12
19 (> 7) 683 Abby Jenks Saline High School 28:10.7 9:05/M 12
20 (> 7) 692 Melanie Moeller Saline High School 28:17.7 9:07/M 12
21 (> 7) 677 Kelsey Harper Saline High School 28:18.4 9:08/M 12
22 (> 7) 682 Megan Jaske Saline High School 28:33.5 9:13/M 12
23 (> 7) 678 Lauren Hogikyan Saline High School 29:39.6 9:34/M 11
24 (> 7) 698 Alexis Nowicki Saline High School 30:10.2 9:44/M 12
25 (> 7) 674 Julia Garner Saline High School 37:08.2 11:59/M 12




Overall Finish List - Girls
7-8 Grade JV Coed

O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Grade

1 1 381 Valerie Christou Grosse Ile Middle School 15:48.5 8:24/M 8
2 2 640 Samantha Yates Riverview Seitz Middle School 15:53.7 8:27/M 8
3 3 636 Emily Lambert Riverview Seitz Middle School 16:31.6 8:47/M 8
4 4 150 Maddy Goodin Chelsea/ Beach Middle School 16:38.7 8:51/M 8
5 5 637 Ani Purcell Riverview Seitz Middle School 16:49.0 8:57/M 8
6 6 384 Liz Kronell Grosse Ile Middle School 17:10.2 9:08/M 8
7 7 380 Jemmifer Chao Grosse Ile Middle School 17:11.5 9:08/M 8
8 8 390 Maya Pandya Grosse Ile Middle School 17:16.4 9:11/M 8
9 9 395 Abby Wozniak Grosse Ile Middle School 17:17.5 9:12/M 8
10 10 639 Stephanie Sutherland Riverview Seitz Middle School 17:29.5 9:18/M 8
11 11 159 Kimberley Quinn Chelsea/ Beach Middle School 17:30.6 9:19/M 8
12 12 154 Olivia Maldonado Chelsea/ Beach Middle School 17:31.5 9:19/M 8
13 13 388 Saachi Mittal Grosse Ile Middle School 17:39.1 9:23/M 7
14 14 386 Maddy MacKowski Grosse Ile Middle School 17:54.0 9:31/M 8
15 (> 7) 378 Abby Ames Grosse Ile Middle School 17:58.8 9:33/M 7
16 15 161 Greta Robiins Chelsea/ Beach Middle School 18:10.7 9:40/M 8
17 16 638 Isabella Roberts Riverview Seitz Middle School 18:10.8 9:40/M 8
18 17 146 Sam Dunlap Chelsea/ Beach Middle School 18:29.4 9:50/M 8
19 (> 7) 379 Samantha Bartow Grosse Ile Middle School 18:33.9 9:52/M 7
20 18 149 Cynthia Gillespie Chelsea/ Beach Middle School 19:13.1 10:13/M 8
21 19 634 Hannah Davis Riverview Seitz Middle School 19:34.1 10:24/M 8
22 20 147 Haily Dyce Chelsea/ Beach Middle School 19:50.6 10:33/M 8
23 (> 7) 391 Brisa Rios Grosse Ile Middle School 19:51.2 10:34/M 7
24 (> 7) 909 Adrian Uselton Grosse Ile Middle School 21:19.1 11:20/M 7
25 (> 7) 153 Rose Laforest Chelsea/ Beach Middle School 21:48.0 11:36/M 8




Overall Finish List - Boys
J.V. Reserved Coed

O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Grade

1 1 812 Matt O'Leary Tecumseh High School 22:44.1 7:20/M 12
2 2 817 Collin Trainer Tecumseh High School 23:49.5 7:41/M 9
3 3 822 Tyler Welter Tecumseh High School 23:50.6 7:41/M 9
4 4 813 Zach Robertson Tecumseh High School 24:40.8 7:57/M 11
5 (< 5) 236 Kody Smith Dundee High School 25:43.5 8:18/M 9
6 5 800 Ben Brehmer Tecumseh High School 27:19.4 8:49/M 9
7 (< 5) 226 Nathan Grant Dundee High School 29:13.3 9:25/M 9




Overall Finish List - Boys
7-8 Grade JV Coed

O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Grade

1 1 589 Joe Lyon Wilson Middle School 13:41.1 7:17/M 8
2 (< 5) 168 Dominic Gasbarre Chelsea/ Beach Middle School 14:12.5 7:33/M 8
3 2 836 Tam Tanner Wilson Middle School 14:52.4 7:54/M 7
4 3 827 Luis Sanchez Wilson Middle School 14:53.0 7:55/M 8
5 4 645 Max Grahl Riverview Seitz Middle School 15:31.0 8:15/M 8
6 5 90 Elijah Newsome Wilson Middle School 15:34.2 8:17/M 8
7 6 578 Joey Patterson Wilson Middle School 15:44.3 8:22/M 7
8 (< 5) 404 Tommy Rodgers Grosse Ile Middle School 15:58.6 8:30/M 7
9 7 654 Adam Slavin Riverview Seitz Middle School 16:38.2 8:51/M 8
10 8 566 Jason Gorski Wilson Middle School 16:51.0 8:58/M 7
11 9 946 Patrick Hickey Wilson Middle School 17:36.0 9:22/M 8
12 (< 5) 172 Jacob Hornick Chelsea/ Beach Middle School 18:04.9 9:37/M 8
13 10 653 Steven Robertson Riverview Seitz Middle School 18:11.5 9:40/M 8
14 (> 7) 27 Josh Raupp Wilson Middle School 18:42.4 9:57/M 8
15 (> 7) 85 John Milkovich Wilson Middle School 18:45.1 9:58/M 7
16 11 643 Ben Eldridge Riverview Seitz Middle School 18:51.3 10:02/M 8
17 12 650 Alex Pickell Riverview Seitz Middle School 19:44.4 10:30/M 8
18 13 652 Avery Reeder Riverview Seitz Middle School 19:48.7 10:32/M 8
19 (> 7) 831 Ethan Rohraft Wilson Middle School 19:50.0 10:33/M 7
20 (< 5) 398 Logan Dupuie Grosse Ile Middle School 21:33.9 11:28/M 8